ساپیوسکشوال چیست؟

ساپیوسکشوال چیست؟

ساپیوسکشوال به افرادی گفته می شود که برای برقراری رابطه جنسی بیش از هر چیز جذب افراد با هوش و با […]

ساپیوسکشوال به افرادی گفته می شود که برای برقراری رابطه جنسی بیش از هر چیز جذب افراد با هوش و با ذکاوت می‌ شوند. البته ملاک‌ های دیگر مانند زیبایی، وضعیت ظاهری، اخلاق و… بی ‌معنی و پوچ نیستند اما برایشان اولویت محسوب نمی ‌شوند. بنابراین می ‌توان گفت ساپیوسکشوال یک تمایل جنسی است نه یک گرایش جنسی، به صورتی که اگر جنس مخالف بسیار زیبا هم باشد اما باهوش نباشد برای فرد جذابیت چندانی ندارد.

از آنجا که طرز تفکر برای این افراد بسیار جذب کننده است این افراد بیشتر جذب اساتید دانشگاه، معلم ها، کتابدار ها و سایر افراد مشغول در موسسات و فعالیت های علمی – آموزشی می شوند.

ویژگی های افراد ساپیوسکشوال چیست؟

نیاز به گفتگو و مباحثه دارد

افرادی که می توانند درباره افکار، سوال ها و اطلاعاتشان در زندگی صحبت کنند برای فرد ساپیوسکشوال بسیار جذاب می باشند. این افراد به گفتگو های معمولی تمایلی ندارند و به گفتگوهای چالشی علاقه مندند. فرد ساپیوسکشوال علاقه دارد با فردی که خود انتخابش کرده و هوش و ذکاوت بالایی دارد در روندی روزانه صحبت کند. اگر این نیاز فرد از طرف شریک عاطفی او تامین نشود به فرد ساپیوسکشوال احساس نارضایتی دست خواهد داد و چه بسا به دنبال فردی بگردند که این احساس را در آنها تامین می کند.

علاقمند به یادگیری هستند

فرد ساپیوسکشوال از هر فرصتی برای یادگیری استفاده می کند و مجذوب فردی می شود که او نیز چنین ویژگی ای داشته باشد. افراد ساپیوسکشوال تمایل دارند با فردی وارد رابطه شوند که از خودشان باهوش تر است تا نکته های جدیدی از فرد مقابل یاد بگیرند. این افراد معمولا شنونده های خوبی هستند زیرا به دنبال یادگیری می باشند و شرکت در مباحث چالشی و همایش های نا آشنا برایشان بسیار جذاب است.

به توانایی های ذهنی فرد و نه مدارک او توجه دارند

برای فرد ساپیوسکشوال مدارک یا درجه علمی فرد جذابیتی ندارد بلکه هوش و توانایی اوست که فرد را مجذوب می کند. اگر فردی دارای مدارج علمی بالایی باشد اما هوش بالایی نداشته باشد برای این افراد جذابیتی ندارد.

شناخت بیشتر باعث جذب بیشتر آنها در رابطه می شود

این افراد به آرامی درگیر یک رابطه می شوند. آنها تمایل دارند برای شناخت عمق فرد و دانش و هوش او به خود زمان بدهند. این افراد به مرور و با شناخت شخص و پی بردن به هوش هیجانی، دانش، هوش، شیوه صحبت و رویکردشان در حل مشکلات می توانند رابطه عمیقی را با او برقرار کنند.

این افراد شنوده های خوبی هستند

این اشخاص معمولا شنونده های فوق العاده خوبی هستند آن ها عاشق این هستند که از دیگران چیزی یاد بگیرند، به همین خاطر همیشه سعی می کنند شنونده های خوبی باشند و در این کار مهارت دارند. کسی که برای شخص ساپیوسکشوال حائز اهمیت است، با صحبت کردن درباره مطلب جدیدی که یاد گرفته است یا برایش مجذوب کننده بوده است، تحسین او را برخواهد انگیخت. چنین گفت وگویی اطلاعاتش را بیشتر خواهد کرد. به علاوه، دیدن اینکه کسی با شیفتگی درباره علمش به چیزی بخصوص صحبت می کند، برایش بسیار جذاب است. او می تواند ساعت ها بدون اینکه احساس خستگی کند، به صحبت های چنین کسی گوش بدهد.

تمایل به گفتگو های طولانی دارند

این افراد ترجیح می دهند گفتگو های طولانی با طرف مقابل خود داشته باشند. گفتگوی کوتاه برای آنها ناخوشایند است و تمایلی به صحبت با چنین افرادی را ندارند. آنها تمایل دارند گفتگو پر محتوا و مواجه شدن با سوال ها و ایده های جدیدتر در گفتگو باشد.

از رفتارها و صحبت های احمقانه و پرخاشگرانه پرهیز می کنند

این افراد نمی توانند افرادی را که می خواهند به شیوه ای احمقانه و با ابزار زور حرف خود را ثابت کنند تحمل نمایند. همچنین افرادی که به راحتی موضع خود را پس می گیرند برای این افراد جذاب نیستند. در مقابل افرادی که در کمال آرامش در موقعیت های دشوار به دنبال راه حل می گردند و از هوش خود برای حل مشکلات استفاده می کنند برای آنها بسیار جذابند.

قرار در کتاب فروشی ها را ترجیح می دهند

این افراد ترجیح می دهند اولین برخورد خود با فرد را در محیط هایی مانند کتاب فروشی تجربه کنند. از دید آنها کتاب فروشی مکانی است که می توان در آن افرادی را یافت که از لحاظ فکری و هوشی بالاتر از افراد معمولی قرار دارند.

هوش هیجانی و خودآگاهی برای او جذابیت بیشتری دارد

صرف مطالعه زیاد برای شان به معنای باهوش بودن طرف مقابل نیست. بیشتر مردم دانش یا سواد بالا را به معنای اطلاعاتی می دانند که کسی از موضوعات محسوس یا درک شدنی دارد. این در حالی است که برای شخص ساپیوسکشوال، صِرف چنین دانشی مجذوب کننده نیست.

ویژگی هایی چون هوش هیجانی و خودآگاهی برای او جذابیت بیشتری دارند و بیش از همه شیفته کسانی می شود که درک خوبی از احساسات شان دارند و با اتکا به قدرت ذهنی، از پس موقعیت ها و مسائل مختلف برمی آیند. او در این گونه ویژگی ها نوعی پختگی پیدا می کند و از آن لذت می برد.

رعایت قواعد دستوری برای این افراد مهم است

فرد ساپیوسکشوال از جمله بندی های نادرست و عدم رعایت قواعد دستوری به شدت بیزار است و در صورتی که فرد مقابل اشکالات بسیاری در این موارد داشته باشد از ادامه رابطه با او خودداری می کنند.

رابطه عاطفی با افراد ساپیوسکشوال چگونه است؟

افراد ساپیوسکشوال به صورت ناگهانی عاشق و دلباخته کسی نمی ‌شوند، به عبارت دیگر هیچگاه عشق در نگاه اول را تجربه نمی‌ کنند زیرا جذابیت ظاهری برایشان اهمیت خاصی ندارد. قبل از این که تصمیم بگیرند تا با فرد مقابل وارد رابطه عاطفی شوند، همه جوانب آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌ دهند تا ببینند که این فرد ملاک‌ های او را برآورده می‌ کند یا خیر. در واقع اینکه بتوانند با شریک زندگیشان حرف و مباحثه داشته باشند ارزشمندتر است تا اینکه صرفا بر اساس جذابیت ظاهری طرف مقابل وارد رابطه شوند.

به همین ترتیب افراد ساپیوسکشوال مباحثه را هم به برقراری رابطه جنسی که صرفا جهت رفع نیاز جنسی انجام می ‌شود ترجیح می ‌دهند. برقراری رابطه جنسی بدون معنا و هدف برایشان اهمیتی ندارد و تحریکشان نمی ‌کند، در چنین حالتی ترجیح می ‌دهند تا به مسائل فلسفی و عمیق فکر کنند. باید توجه داشت که افراد ساپیوسکشوال هم نیازی جنسی دارند، این بدان معنا نیست که این افراد تمایلی به رابطه جنسی ندارد بلکه منظور این است که این افراد یک رابطه رضایت بخش را به یک رابطه جنسی معمولی ترجیح می ‌دهند.

برای دسترسی سریع به مشاوره روانشناسی آنلاین یا حضوری می توانید برای رزرو وقت مشاوره با شماره های مرکز مشاوره زرین فر تماس حاصل نمایید.

points

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه

برای ارسال نظر باید قسمت های ستاره دار را پر کنید.

comment
full-name
email

مطالب مرتبط

blog icon تفاوت دکتر روانشناس بالینی با روانپزشک

تفاوت دکتر روانشناس بالینی با روانپزشک

تفاوت دکتر روانشناس بالینی با روانپزشک بسیار خاص می باشد. دو واژه دکتر روانشناس بالینی و روانپزشک تا حدی به

blog icon نوزوکومو فوبیا چیست؟

نوزوکومو فوبیا چیست؟

نوزوکومو فوبیا که معمولاً به عنوان ترس از بیمارستان شناخته می شود، یک فوبی خاص است که با ترس یا اضطراب

blog icon بیش فعالی در بزرگسالان

بیش فعالی در بزرگسالان

اختلال کمبود توجه یا بیش فعالی بزرگسالان یک بیماری نسبتاً شایع است که حدود ۲. ۵٪ تا ۵٪ از جمعیت

blog icon ترس از تصمیم‌ گیری چیست؟

ترس از تصمیم‌ گیری چیست؟

برخلاف آنچه تصور می‌شود ترس از تصمیم‌ گیری صرفاً به تصمیمات بزرگ زندگی محدود نشده و گاهی می‌تواند تصمیمات