مشاوره برای جدایی و طلاق

مشاوره برای جدایی و طلاق

    چه موضوعاتی بعد از چند سال ارتباط، ذهن شما را به خود مشغول کرده است؟ موضوعاتی مانند: «بعد […]

 

 

چه موضوعاتی بعد از چند سال ارتباط، ذهن شما را به خود مشغول کرده است؟ موضوعاتی مانند: «بعد از این همه رابطه هنوز رفتارهایی از شریک زندگی‌ام می‌بینم که احساس می‌کنم نمی شناسمش.» یا «دیگر خسته‌ام و توان صحبت‌های تکراری را ندارم.» و یا «مسئولیت‌های بچه همیشه با من بوده و الان می‌خواهم همه را به او بسپارم و تنها باشم.» و یا «به این فکر می‌کنم که رابطه موازی را با شخص دیگری داشته باشم.»

اما آیا این دلایل کافی است تا به این رابطه خاتمه دهیم؟ آیا با جدایی مسئولیت‌های ما به پایان می رسد؟ آیا مطمئن هستید بعد از جدایی ذهنتان آرام است و می‌توانید زندگی بهتری برای خود بسازید؟

همان‌طور که قبل از ازدواج نیاز به صحبت و شناخت است، قبل از طلاق هم نیاز به شناخت و بررسی همه جوانب است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند همین که زندگی‌شان به جنگ و دعوا می‌گذرد کافیست تا جدا شوند. اما خبر بد این است که عدم شناخت و جدایی عجولانه باعث می‌شود تا شریک‌مان و ارتباطمان همیشه برایمان یک سوال باقی بماند و راحتمان نگذارد. علاوه بر این، موضوع کودکان مسئولیت صد در صدی، هم برای مادر و هم برای پدر دارد و باید سعی کنیم تا کمترین آسیب را به آنها وارد کنیم.

بسیاری تصور می‌کنند با ایجاد یک رابطه جدید می‌توانند گذشته خود را جبران کنند، اما باید مراقب باشیم تا رابطه جدید، تنها قرص مسکن برای آرامشی کوتاه مدت نباشد.

مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی زرین فر بدون هیچ قضاوتی همراه شماست تا کم آسیب‌ترین تصمیم را برای خود و عزیزانتان داشته باشید.

points