کودک و نوجوان

کودک و نوجوان

یکی از دغدغه‌های ذهنی ما کودکان و نوجوانان هستند؛ موضوعاتی از قبیل اینکه: چگونه به رشد ذهن کودکمان کمک کنیم، […]

یکی از دغدغه‌های ذهنی ما کودکان و نوجوانان هستند؛ موضوعاتی از قبیل اینکه: چگونه به رشد ذهن کودکمان کمک کنیم، و یا چطور روابط آنها را کنترل کنیم، دنیای مجازی چه خطراتی برای آنها دارد؟ چه مسئولیت‌هایی باید به آنها واگذار کنیم و چه میزان آزادی برای آنها قائل شویم؟

اما اغلب به سختی می‌توانیم خودمان را جای کودک یا نوجوان‌مان بگذاریم و با چشمان آنها دنیا و پیچیدگی‌هایش را ببینیم؛ چرا که حتی گاه نمی‌دانیم مغز آنها کامل شکل نگرفته و خیلی از چیزهایی که یک بزرگسال می‌تواند درک کند آن‌ها از درک آن عاجزند.

شناخت کودک و نوجوان‌مان بسیار کمک می‌کند تا بدانیم به چه چیزهایی برای درک واقعیت نیاز دارند، تا با مهربانی در اختیار آن‌ها قرار دهیم. چه میزان مسئولیت متوجه ما و آن‌ها باشد تا نه والدین سهل‌گیری باشیم و نه سخت‌گیر. علاوه بر آن، بدانیم چگونه با آنها صحبت یا رفتار کنیم تا متوجه منظور ما شوند و بتوانیم محیط امنی را برای آنها بسازیم تا با تجربه و جست و جو در محیط، رشد کنند.

مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی زرین فر در تلاش است، به کودکان و نوجوانان کمک کند تا مراحل رشد را به خوبی پشت سر بگذارند و در آینده کمتر شاهد مشکلات شخصیتی باشیم، و همچنین به خانواده‌ها کمک می‌کند تا زبان مشترکی را با فرزندانشان بسازند.

points