خدمات روانشناسی

خدمات روانشناسی

با افزایش سطح معلومات و آگاهی در جامعه، نیاز به خدمات روانشناسی نیز روز به روز افزایش است. خدمات روانشناسی […]

با افزایش سطح معلومات و آگاهی در جامعه، نیاز به خدمات روانشناسی نیز روز به روز افزایش است. خدمات روانشناسی به افراد کمک می کند تا در موقعیت های مختلف زندگی بتوانند به بهترین روش مشکلات خود را مدیریت کنند و در بهترین مسیر حرکت نمایند.

البته در این زمینه باید به این نکته نیز توجه نمود که تخصص و تجربه مشاور روانشناس در کمک به مراجعین اثر گذار است و انتخاب روانشناس خوب امری بسیار با اهمیت است. همه افراد در مواجهه با بحران ها و مشکلات زندگی، فشار روانی زیادی را تحمل می کنند و درست در این زمان می باشد که خدمات مشاوره اهمیت زیادی پیدا می کند. کلینیک روانشناسی زرین فر این افتخار را دارد تا بهترین خدمات روانشناسی را به مراجعین خود ارائه دهد. از بهترین خدمات روانشناسی تخصصی این مرکز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشاوره فردی

انسانها به واسطه اجتماع، شخصیت و هویت خود را درک می کند، این اجتماعات شامل خانواده، دوستان ، همکاران و…. می باشد، گاهی بازخورد های مختلف و مشکلاتی که در روابط بین فردی برای افراد ایجاد می شود مانع از ایجاد آرامش روانی و رسیدن فرد به موفقیت و خوشبختی می شود.

در این زمان مشاوره فردی اهمیت زیادی پیدا کرده و به افراد کمک می کند تا در موضوعاتی همچون تصمیم گیری، بحران مدیریت، اعتماد به نفس، آگاهی از مهارت های زندگی و یافتن بهترین راه برای روابط بین فردی و ….  به صورت آگاهانه و صحیح رفتار کنند.

مهترین مزایای مشاوره فردی چیست ؟

مشاوره فردی به درمان مشکلات فردی، اختلالات روانی، تصمیم گیری می پردازد. مشاوره فردی به دریافت آموزش های مناسب به افراد برای رفع مشکلات خود کمک می کند، مشاور روانشناس با آموزش مناسب به افراد کمک می کند تا افکار آنها روحیات شان را تحت تاثیر قرار دهد نه حوادث بیرونی و زمانی که فرد به شناخت صحیحی از افکار و نوع نگرش خود و اصلاح آن پیدا کند به راحتی می تواند با احساسات مختلف خود کنار آمده و آنها را به شکل صحیح پردازش نماید.

آگاهی از مهارت های رفتاری و اجتماعی از دیگر مزایای استفاده از مشاوره فردی می باشد. مهارت های فردی می تواند شامل، همدلی، گوش دادن فعال، تفکر نقادانه و … باشد و با آموزش صحیح این موارد افراد کمتر با بحران های روحی ناشی از ارتباط با اجتماع رو به رو می شوند و می توانند با تجزیه و تحلیل مناسب تصمیمات درستی گرفته و راه حل های مناسب برای رفع هر مشکل بیابد. به صورت کلی می توان گفت مشاوره فردی به رشد فردی شخص کمک می کند که یکی از نیاز های اصلی هر فرد می باشد.

مشاوره خانواده

خانواده از با اهمیت ترین سیستم های جامعه می باشد زیرا اولین اجتماعی که هر فرد تجربه می کند خانواده است. خانواده از پیوند دو نفر ایجاد می شود و نگهداری و تداوم آن و رفتار های متناسب از مهمترین مسائلی می باشد که به حراست از روان افراد و فرزندانی که در آن رشد می کند. خدمات روانشناسی در حوزه خانواده بسیار زیاد می باشد که در این مطلب سعی بر عنوان برخی از مهمترین آنها می کنیم:

مشاوره پیش از ازدواج:

ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات هر فرد در زندگی می باشد و آغازی برای تحولی بلند مدت است. انتخاب همسر مناسب همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد را تشکیل می دهد. ازدواج مناسب، می تواند به آرامش جسمی و روانی افراد شود و سر تا سر عمر یک فرد را تحت تاثیر خود قرار دهد.

در این راستا خدمات روانشناسی ازدواج اهمیت ویژه ای پیدا خواند کرد، افراد با کمک روانشناس پیش از ازدواج می توانند از نیاز ها و درونیات یکدیگر و نوع نگاه هم نسبت به زندگی آگاه شوند. در مشاوره پیش از ازدواج انجام تست های روانشناسی و آموزش مهارت های زندگی زناشویی یکی از خدمات بسیار پر کاربرد برای آینده زندگی زوجین است.

مشاوره ازدواج:

زندگی مشترک بین دو نفر که هر کدام با سبک فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی، اقتصادی خاصی رشد نموده اند نیاز به مدیریت دارد. مشاوره ازدواج به افراد کمک می کند تا این مدیریت را آموزش ببینند و در مواجهه با بحران هایی که در زندگی مشترک ایجاد می گردد به شکل صحیح عمل کنند و با رفتار مناسب مشکلات را تحلیل کرده و برای آن بهترین راه حل را اخذ نمایند .

سکس تراپی:

یکی دیگر از مهمترین خدمات روانشناسی در حوزه خانواده سکس تراپی است. تمایلات جنسی از مهمترین مواردی می باشد که ارتباط مستقیم با کیفیت زندگی زوجین دار . داشتن رابطه جنسی سالم می تواند سلامت روانی افراد را تقویت کرده و در بسیاری از موارد کمک زیادی به حفظ و پایداری روابط زوجین کند.

سکس تراپی به دنبال سلامت جنسی زوجین است و شامل درمان مواردی همچون: مشکلات جنسی، نارضایتی از روابط جنسی، اختلالات مربوط به انزال و نعوظ، اختلالات مربوط به ارگاسم، ناتوانی جنسی و احساس گناه در روابط جنسی است که هر کدام به تنهایی می تواند مشکلات جدی را بین زوجین پدید آورد که با کمک گرفتن از یک سکس تراپ حرفه ای برای ادامه و دوام زندگی مشترک انتخابی ضروری است.

خیانت زناشویی:

خیانت در زندگی زناشویی شامل، عهد شکنی، درگیری عاطفی یا جنسی با فرد دیگری جز همسر می شود. یکی از آسیب زا ترین مسائلی که بین زوجین می تواند اتفاق بیفتد خیانت است. با افزایش خیانت روانشناسان متخصص نیاز جامعه را به مشاوره خیانت درک نموده و با ارائه بهترین و تخصصی ترین روش های علمی به افراد کمک می کنند تا در زمینه پیش گیری از خیانت یا رفتار پس از خیانت ، بتوانند سلامت روانی خود را حفظ کنند و زخم های روانی خود را ترمیم کنند و التیام بخشند.

مشاوره طلاق:

طلاق به معنای از بین رفتن استحکام روابط زناشویی به علت تنش و ناسازگاری می باشد ، طلاق تنها جدایی زوجین در شناسنامه نیست و طلاق عاطفی یکی از شایع ترین اتفاقات در بین زوجین است.

مشاوره طلاق به بررسی عوامل ایجاد کننده مشکلات زوجین، راه های جایگزین طلاق و عواقب طلاق می پردازد. به افراد کمک می کند تا با آگاهی و با کمترین صدمات بتوانند یکی از چالش برانگیز ترین مسائل خود را در زندگی پشت سر بگذارند.

درمان اختلالات روانی

یکی از مهمترین شاخه های روانشناسی، درمان اختلالات روانی می باشد که در بهترین مراکز مشاوره به عنوان خدمات روانشناسی تخصصی از آن یاد می شود. درمان اختلالات روانی به تشخیص و درمان انواع اختلالات روانی نظیر: اختلالات رشدی-عصبی، اختلالات روان پریشی، اختلالات دو قطبی، اختلالات افسردگی، اختلالات اضطرابی، اختلالات وسواس، اختلالات مرتبط با سانحه، اختلالات تغذیه و خوردن، اختلالات خواب و بیداری، اختلالات عملکرد جنسی، اختلالات اعتیادی، اختلالات شخصیت و … می پردازد. درمان هر یک از اختلالات یاد شده نیاز به بررسی علائم اختلال، دلایل ایجاد اختلال و استفاده از درمان های مختلفی اعم از شناخت درمانی، رفتار درمانی، روانکاوی و روان درمانی می باشد که بر اساس تشخیص روانشناس بالینی می تواند به افراد کمک کند تا سلامت روانی خود را باز یابند.

گروه درمانی

در درمان های روانشناسی به جز شرکت در جلسات مشاوره فردی گاهی متخصص روانشناس نیاز به حضور افراد در گروه درمانی را احساس می نماید تا فرد با همراه شدن با افرادی که مشکلاتی مشابه با خود دارد به سریع درمان خود کمک کند . گروه درمانی یکی از خدمات روانشناسی تخصصی می باشد برای شرکت در گروه درمانی نیاز به یک روانشناس حرفه ای است.

مشاوره آنلاین

امروزه با افزایش تکنولوژی استفاده از مشاوره آنلاین کار را برای مراجعینی که نیاز به مشاوره روانشناسی دارند بسیار راحت کرده است، تماس صوتی و تصویری به افراد کمک می کند تا بدون صرف هزینه رفت و آمد و … با یک روانشناس مشاور ارتباط بر قرار نموده و از همراهی وی بهره مند شوند .

برای دسترسی سریع به مشاوره روانشناسی می توانید برای رزرو وقت مشاوره با شماره های مرکز مشاوره زرین فر تماس حاصل نمایید.

points

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه

برای ارسال نظر باید قسمت های ستاره دار را پر کنید.

comment
full-name
email

مطالب مرتبط

blog icon تفاوت بیماری، اختلال و سندرم چیست؟

تفاوت بیماری، اختلال و سندرم چیست؟

اصطلاحات بیماری، اختلال و سندرم در حوزه روانشناسی بسیار پر تکرار هستند و ما گاهی از این اطلاحات، اشتباه

blog icon دلایل تنفر از خواهر و برادر

دلایل تنفر از خواهر و برادر

تنفر از خواهر و برادر پدیده‌ای است که در جامعه‌های مختلف به طور گسترده‌ای دیده می‌شود. این مسأله باعث

blog icon چرخ احساسات پلاچیک چیست؟

چرخ احساسات پلاچیک چیست؟

نام این مدل یا در واقع چرخ احساسات پلاچیک برگرفته از نام مطرح‌کننده آن یعنی “رابرت پلاچیک” است. رابرت پلاچیک

blog icon اختلال ساختگی چیست؟

اختلال ساختگی چیست؟

اختلال ساختگی تحمیل شده بر خود در افراد با جعل علائم یا نشانه‌های جسمانی یا روانشناختی یا ایجاد جراحت یا